Beyin Kanaması Tedavisi Ne Kadar Sürer

el-ele-tutusma

BEYİN KANAMASI TEDAVİSİ SÜRESİ


Beyin kanaması sağlık açısından bir kişinin başına gelebilecek en kötü durumlardan bir tanesidir. Kimi zaman sinsice beyin damarlarımızda oluşan bir anevrizma sebebiyle, kimi zaman yükselen tansiyonumuz sebebiyle, kimi zaman bir travma sebebiyle beyin kanaması geçirebiliriz. Beyin kanaması başlangıçtan sona zor bir süreçtir. Bu süreç hem hasta için hem de hasta yakınları için zor olabilir. Fakat beyin kanaması sonrası iyileşmek imkansız değildir. Tedavi süreci hastadan hastaya farklılık gösterebilir. Özellikle hastaya yapılan müdahalenin ne kadar erken yapıldığı ve ne kadar başarılı olduğu hastanın iyileşme süresini ciddi şekilde etkileyecektir. Beyin kanaması tedavisi ne kadar sürer konusunda sizleri aydınlatmaya çalışacağız.


BEYİN KANAMASI TEDAVİSİ KAÇ GÜN SÜRER


Öncelikle belirtmeliyiz ki beyin kanamalarında hayat kaybı oranı diğer hastalıklara göre fazla olduğundan ilk hedef hastanın hayatta kalmasıdır. Beyin kanaması tedavisi kaç gün sürer sorusuna gelecek olursak. Beyin kanaması tedavisinin kaç gün süreceği hastanın kendisine ve beyin kanamasının ağırlığına / beyinde bıraktığı hasara bağlıdır. Bu yüzden şu kadar günde iyileşirsiniz demek imkansızdır.

Beyin kanaması geçiren hastalar için hastanın durumuna göre değişen çeşitli tedavi yöntemleri vardır. Hasta durumuna göre ayakta ilaçla tedavi edilebilir, hastaneye yatışı sağlanarak tedavi edilebilir, kapalı ya da açık ameliyat ile tedavi edilebilir. Hastanın tedavisinin ne kadar süreceğinin ve ne kadar başarılı olacağının önceden kestirilmesi güçtür.

Beyin kanaması tedavisinin kaç gün süreceği hususunda doktorunuzdan görüş talep edebilirsiniz. Hastanızın durumuna göre doktorunuz size bilgi verebilir. Gerekli tetkiklerden sonra hastanın beyninde hasar kalıp kalmadığı görülerek size ön bilgi verilebilir. Örnek olarak hastanın fizik tedavi sürecinde fizik tedavi doktorunuz size: "hastanız iyi durumda bir ay içinde kendi kendine yürüyebilir" diyebilir ya da "zaman gösterecek" de diyebilir. Aynı zamanda sık görülen komplikasyonlardan olan bilinç bulanıklığı konusunda hastanın ilk süreçte gösterdiği gelişim hastanın ne kadar sürede tedavi olacağı hususunda ipuçları verebilir. Ayrıca hastanın bakımının düzgün ve bilinçli yapılması, hastanın iyileşme hususunda istekli olması tedavi süresini etkileyen unsurlardandır.

Bu hususta hastanın kontrolleri asla ihmal edilmemelidir. Her kontrolde hasta hakkında biraz daha bilgi edinilir ve sürecin ne kadar süreceği konusunda fikir edinilebilinir. Beyin kanaması tedavisi kaç gün sürer konusunda bildiklerimizi siz değerli okuyuculara aktardık. En doğru fikirleri her zaman doktorunuzdan almayı unutmayın. Beyin kanaması tedavisi ne kadar sürer sorusuna en doğru cevabı verecek kişi doktorunuzdur.

FERAGATNAME
Beyin Kanaması Tedavisi Ne Kadar Sürer Beyin Kanaması Tedavisi Ne Kadar Sürer Reviewed by beyinkanamasi on Ağustos 13, 2019 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.