Kemik Suyu ile Beyninizi Güçlendirin!

kemik suyu corbasi

Kemik Suyunun Faydaları Nelerdir?

Kemik suyu uzmanlar tarafından iyileştirici ve güçlendirici yönleri sebebiyle önerilmektedir. Kemik suyu hazır satıldığı gibi evde de kolayca hazırlanabilir. Kemik suyunun faydaları azımsanmayacak derecede fazladır. Beyin kanaması ameliyatı sonrası hem zihinsel hem de fiziksel toparlanma adına kemik suyunun faydaları göz ardı edilemez. Beyin kanaması sonrası iyileşme sürecinde hastalar yemeklerinde kemik suyu kullanmalıdır. Kemik suyu ameliyat sonrası bolca kullanılmalıdır. Bu makalemizde kemik suyu faydaları nelerdir? Kemik suyu nasıl yapılır ? Kemik suyu saklama nasıl olur? gibi sorulara yanıt arayacağız. Öncelikle faydalarından bahsedelim.

  • Kemikler yüksek oranda magnezyum, fosfor ve kalsiyum içerir. Kemik kaynatıldığı zaman bu vitamin ve mineraller suya aktarılır. Bu vitamin ve mineraller kemik gelişimi için çok önemlidir. Beyin kanaması süreci boyunca yorulan vücudu güçlendirmede ve iyileştirmede pozitif rol oynarlar.
  • Kemik suyu bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Beyin kanaması geçiren hastalar ağır bir süreçten geçtikleri için sadece beyin sağlıklarına değil her konuda sağlıklarına sıradan bir insandan daha fazla dikkat etmelidirler. Beyin kanaması süreci boyunca yorulan vücutta bağışıklık sistemi zayıflamıştır. Kemik suyu tüketilerek bağışıklığın tekrar güçlenmesine katkı sağlanabilir. Bu sayede vücut tüm hastalıklara karşı daha dirençli olacaktır ve toparlanma süreci hızlanacaktır.
  • Kemik suyu beyni zinde tutmak için kullanılan besinlerden bir tanesidir. İçerisinde bulunan magnezyum sayesinde beyni güçlendirecek ve zihinsel toparlanmayı hızlandıracaktır.
  • Beyin kanaması geçiren ve iyileşme sürecindeki kişiler uzun süre yoğum bakımda, serviste ya da evde yatmaları sebebiyle vücutlarında, özellikle de eklem bölgelerinde ağrılar oluşabilir. Kemik suyu eklemleri güçlendirmesi sebebiyle bu ağrılara da iyi gelecektir.

Kemik Suyu Kaynatma

Yukarıda kemik suyunun faydalarını gördük. Peki kemik suyu nasıl temin edilir? Kemik suyu için kemik nasıl bulunur? Kemik suyu nasıl kaynatılmalıdır? Kemik suyu nasıl saklanır? Bu soruları yanıtlamaya çalışacağız.

Öncelikle kasabımıza giderek çorbalık kemik istemeliyiz. Kasaplar kesim sonrası et sıyırma işleminden sonra genellikle çorbalık kemikleri saklarlar. Genel olarak istenildiğinde ücretsiz olarak verirler. Eğer etrafınızdaki kasaplarda çorbalık kemik bulamadıysanız etini sıyırdıkları kemiği bir daha atmamalarını rica ederek sonraki günlerde tekrar isteyebilirsiniz. Kasaptan kemiği alırken kırdırmayı, düdüklü tencere ya da normal tencereye sığacak şekle getirtmeyi unutmayınız. Evde kemik kırmak oldukça zahmetli bir iştir.

Eve getirdiğiniz çorbalık kemiği bir düdüklü tencere ya da büyük bir normal tencere yardımıyla kaynatabilirsiniz. En basit şekliyle kemik tencereye sığacak şekilde yerleştirilir ve içerisine su konularak kaynatılır. Kaynayan su ile kemik kısık ateşte 2-3 saat bekletilir. Kemik suyu düdüklüde kaç saat kaynamalı merak ediyorsanız 1 ya da 1,5 saat yeterli bir süredir. Kemik suyumuz hazır hale gelir.

Ayrıca kemiğin içinden çıkan ve kemikle beraber kaynayan ilik kemiğin en kıymetli bölümüdür ve bu kısım hastalarca tüketilmelidir.

Kemik Suyu Saklama

Kemik suyu saklama, kemik suyu yapmak kadar basittir. Yapmamız gereken tek şey kaynamış kemik suyunun soğumasını beklemek ve buzdolabı poşetlerine birer su bardağı (200 ml) eklemektir. Poşetlenmiş kemik suları daha sonra buzluğa konur ve donması beklenir. Her yemek için bir poşet kemik suyu yeterlidir. Örnek olarak bir tencere pilav için ya da bir tencere çorba için bir poşet kemik suyu konulabilir.

Kemik suyu neredeyse maliyetsiz bir besindir. Fakat vakti olmayanlar ve maddi durumu iyi olanlar büyük marketlerde satılan kavanozda bulunan kemik sularını kullanabilirler. Fakat tüketilen her gıda gibi kemik suyununda evde yapılması daha organik ve sağlıklıdır.

Kemik suyunun faydaları azımsanmayacak derecede fazladır. Bu sebeple sadece beyin kanaması geçirmiş kişiler değil her bireyin kemik suyu tüketmesinde fayda vardır. Kemik suyunun faydaları eskiler tarafından daha iyi bilindiği için geleneksel bir tedavi yöntemi olarak yıllardır kullanılmaktadır. Fakat artık insanların bilinçlenmesiyle sağlık konularında organik ve doğal olana yönelinmekte ve kemik suyu kaynatma gibi klasik yöntemler popülerleşmektedir.


Kaynaklar: 1 - 2

FERAGATNAMEKemik Suyu ile Beyninizi Güçlendirin! Kemik Suyu ile Beyninizi Güçlendirin! Reviewed by beyinkanamasi on Temmuz 27, 2019 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.